
KORČULA - U tijeku su kvalifikacijske utakmice za plasman za Završni turnir Prvenstva Hrvatske u vaterpolu za mlađe juniore.
Nakon dva startna poraza u ogledima protiv dubrovačkog Jug AO 8:14 u Korčuli i 6:13 u Dubrovniku. kapekaši su večeras ugostili momčad Solarisa iz Šibenika i pobijedili rezultatom 20:7.
Već u prvom je četvrtini momčad trenera Marjana Kosovića pokazala je tko je bolji riješivši je u svoju korist 5:0. A zapravo prema prikazanom trebalo je biti i uvjerljivije vodstvo...
U drugoj , a posebice u trećoj četvrtini kapekaši su potpuno dominirali. Na kraju 3.četvrtine bilo je i 14 razlike (18:4), pa su priliku da zaigraju dobili i kapekaški kadeti koji su dio ove mlađe juniorske momčadi.
Najefikasniji igrač utakmice bio je Marin Čumbelić sa 6 golova, po 4 gola postigli su Duhović i Caktaš , Čale je zabio 3, Farvro 2 , te Borovina 1 gol. Jako dobar na vratima bio je Jakov Bakarić sa 10 obrana u kojima je i jedan obranjeni peterac.
Slijedeći protivnici mlađim juniorima KPK je zagrebački ZPK ,a pobjednik te utakmice ide na Završni turnir Prvenstva Hrvatske koje će se slijedećeg tjedna igrati u Splitu.
Za KPK su igrali:
Bakarić, Duhović, M.Filippi, Jurić, Krkeljaš, Škokić, Borovina, Goleš, Krstulović, Caktaš, D.Čale, Favro, Silić, Čumbelić
Kvalifikacije za PH-e Mlađi juniori
KPK – Solaris 20:7 ( 5:0, 5:2, 8:2,2:3)
Naslovnica: Marin Čumbelić Šibenčanima je zabio 6 golova
Snimio: N.Kosović