NATASHA TROJAN Vaterpolo vratarka prvakinja Katalonije i Španjolske !

KORČULA - Iako priča  traje samo godinu dana mogla bi  završiti po onoj dobro znanoj da ' jabuka ne pada daleko od stabla…' A  jabuka, bolje reći 'jabučica'  se zove  Natasha Trojan , četrnaest  joj je godina , kćerka je Darija Trojana  nekada poznatog korčulanskog vaterpoliste . Znamo to počeo je u  KPK, pa onda igrao za splitski Mornar,  zagrebačku Mladost, pa u  talijanskoj Firenci, vaterpolo kruh potom dobrano zagrizao u Španjolskoj  u  pet klubova Manjuicu,  Barceloneti , San Andreu, Pueblo Nuevu i  Mediteraniu

Opširnije:NATASHA TROJAN Vaterpolo vratarka prvakinja Katalonije i Španjolske !

Vicelichu i Bilenu bronca na Svjetskom klupskom nogometnom prvenstvu !

MAROKO – Nogometaši novozelandskog 'Aucklanda Citya ' postigli su najveći uspjeh u svojoj povijesti! Nogometna momčad čiji je kapetan Ivan Vicelich , potomak naših iseljenika iz Nakovane na Pelješcu, osvojili su 3. mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu koje je, uz sudjelovanje klupskih kontinentalnih prvaka proteklih dana održano u Maroku.

Opširnije:Vicelichu i Bilenu bronca na Svjetskom klupskom nogometnom prvenstvu !

MAROKO - Sjajnu stvar napravili su nogometaši novozelandskog Auckland City FC plasiravši se u polufinale Svjetskog klukskog nogometnog prvenstva (FIFA Club World Cup)koje se ovih dana igra u Maroku. Prvak Oceanije , momčad u kojoj igra njihov kapetan i najpoznatiji nogometaš Novog Zelanda  Ivan Vicelich čiji korijeni,  znate to već od prije, iz Nakovana na Pelješcu, u prvoj su utakmici tog natjecanja bili  bolji u kvalifikacijskoj utakmici protiv domaće momčadi  Magreb de Teutane boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Opširnije:Ivan Vicelich i njegov Auckland FC u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva u nogometu !

Anthony Kalik najmlađi nogometni profesionalac Australije!

altAnthony Kalik, sin hrvatskih doseljenika iz Blata na otoku Korčule postao je najmlađi profesionalni nogometaš u povijesti Australije! U svojoj 15-toj godini Anthony je stavio potpis na svoj prvi profesionalni ugovor za aktualnog prvaka Australije, klub Central Coast Marinerse. Dosadašnji U-11, U-12 i U-13 australski reprezentativac u dobi od 15 godina i 8 mjeseci za tri je mjeseca mlađi od dosadašnjeg najmlađeg australskog 'profi' nogometaša Bena Kantarovskog koji je u siječnju 2008.g. potpisao za Newcastle Jatse. Kalik igra na mjestu središnjeg veznog igrača,a vjernost 'Marinersima' parafirao je na slijedeće tri godine.

Opširnije:Anthony Kalik najmlađi nogometni profesionalac Australije!

Feliče i Marin Balarin u momčadima Veteranskih prvaka Amerike

altRIVERSIDE / SAD   -   Prošlog vikenda je u  Riversideu u Kalifornijii odrzano  je Veteransko prvenstvo Amerike u vaterpolu  (Masters Nationals) u kojem su učešće uzeli i dvojica naših korčulanskih vaterpolista  - otac i sin  Feliče i Marin Balarin .  U kategoriji od  20 i više godina nastupio  je Marin Balarin za  vaterpolo momčad  Olympic Club-a iz San Francisco-a. Marinov tim je osvojio prvo mjesto bez izgubljenog boda. U kategoriji od  50 i vise godina igrao je za istu  momčad   Feliče Balarin i također osvojio prvo mjesto, nakon sto su  finalu pobijedili momčad Santa Barabare, iako su od iste momčadi izgubili u prvom dijelu turnira.

Opširnije:Feliče i Marin Balarin u momčadima Veteranskih prvaka Amerike