
KORČULA – Pjenit će se slijedeća četiri dana voda Gojkova bazena… Dvanaest vaterpolo kadetskih momčadi kreće u borbu za prvaka Hrvatske.
U ukupno 34 utakmice odlučiti će koja će momčad biti ovogodišnji prvak Hrvatske, ono što je našim kapekašima, na istom mjestu i jednoj drugoj generaciji uspjelo prije dvije godine kada su u finalnoj utakmici pobijedili dubrovački Jug.
'Kapekaši' će krenuti kao članovi Skupine 'A' , jedne od četiri zajedno sa vršnjacima splitskog OVK POŠK-a i Opatije.
U Skupini 'B' su pak Jug AO, Mornar i Medveščak, u Skupini 'C' su Primorje EB , Solaris, i Jadran Split, te u Skupini 'D' HAVK Mladost, Zadar 1852 i Galeb MR.
'Kapekaška momčad' svoju prvu utakmicu na Prvenstvu igrat će sutra četvrtak u 13.30 protiv Opatije. Navečer su slobodni, a u petak ujutro u 11.30 igraju protivnik im je OVK POŠK. Popodne istog dana i u subotu,a shodno plasmanu po skupinama natjecanje se nastavlja u dvije novoformirane skupine .
U subotu navečer znat ćemo tako konačni poredak klubova od 9.do 12.mjesta , dok će se u nedjeljnim jutarnjim utakmica odlučiti o poretku od 1. do 8.mjesta, te dodijeliti nagrade najboljim momčadima i najboljim pojedincima Prvenstva.
Trener KPK-a Marjan Kosović koji je prije dvije godine vodio 'zlatne kapekaške kadete' sada će na raspolaganju imati jednu sasvim drugu generaciju koja će u jakoj konkurenciji ovaj put čekati 'iz prikrajka' priliku da nekog iznenadi favorite i ostvari dobar plasman.
Za KPK će igrati:
Duje Bissako, Ivan Žanetić, Igor Krstulović, Frano Silić, Davor Goleš, Roko Tasovac, Borna Bissako, Špiro Brčić, Vinko Botica, Ante Farac, Vid Borovina, Ivan Dreno, Jerko Radovanović, Mislav Čale, Karlo Milovčić




