KORČULA -Kao što je prošla završena i ova nova sportska godina na našem području započela je – vaterpolom…
Na 'Gojkovom ' bazenu, dakako bez gledatelja, odigrana je prva kvalifikacijska utakmica za Prvenstvo Hrvatske u kategoriji juniora - vaterpolisti rođeni 2003.g. uz mogućnost igranja tri igrača rođena 2002.g.
KPK je ugostio Jug AO u utakmici u kojoj su momci trenera Zorana Mustura poraženi rezultatom 8:14 .
Poraženi jesu ali nisu razočarali, solidno su odigrali protiv favorita. Presudila je 'duža klupa' gostiju, te u prvom djelu utakmice nekoliko prokockanih zicera kapekaša i šuteva u okvir protivničkih vrata.
S druge strane momčad trenera Đanija Pecotića u tom dijelu puno je manje griješila i napravila rezultatsku razliku, te na 'veliki odmor' otišla sa četiri gola razlike, koje su do kraja malo i podebljali.
Najefikasniji u kapekaškim redovima bio je Marjan Duhović sa 3 gola, Beris Peručić postigao je 2 ,a po jednom su pogađali Petar Tedeschi, Domagoj Čale i Marin Čumbelić. Za KPK su još igrali vratar Andrija Botica (9 obrana), te Vinko Radovanović, Vito Sardelić, Danijel Caktaš, Vid Borovina, Karlo Jurić, Frano Filippi, Franko Fabris i Jakov Bakarić. Pomoćnik Zorana Mustura bio je Marjan Kosović.
U redovima Juga najefikasniji je bio Marin Tomasović sa 6 golova, Roberto Radić postigao je 4, Ivan Vukojević 3, dok je Korčulanin u njihovim redovima Toni Mozara 'svojima' zabio jedan gol.
Kapekaški i jugaški juniori nastavljaju i sutra druženje odigravanjem jutarnje i popodnevne trening utakmice, dok je službena uzvratna utakmica u petak u Dubrovniku.
Naslovnica: Marjan Duhović - tri gola protiv Jug AO
Snimio: N.Kosović