DUBROVNIK – Četiri utakmice igrali su u ovom 14. kolu 1.ŽNL-e klubovi otoka Korčule i Pelješca protiv klubo a dubrovačkog područja…
Nakon što su polovičnim uspjehom u subotu prošli klubovi Pelješca, nastavak je uslijedio danas na Uskršnji ponedjeljak u kojem su u poziciji Orebića i Grka bili velolučki Hajduk 1932 i smokviški Jadran 1929, protiv Župe dubrovačke , odnosno Croatie iz Gabrila.. Ovaj put bolje je prošla Korčula, pobjeda Velolučana i novi gostujući remi Smokvičana.
Na Moćnom lazu teška ali zaslužena pobjeda Velolučana protiv mladića iz Župe dubrovačke. Još je i značajnija ako se zna da su mladići trenera Nikše Skokandića od 36.minute igrali sa igračem manje i da su opet brojčano inferiorni uspjeli postići gol. Jedan ali tri boda vriiedan gol postigao je Hrvoje Gugić u 71. minuti. Tako su sa tri nova boda hajdukovci ostali na istom razmaku od Orebićana i zaostaju za njima jedan bod.
Za Jadran 1929 traje u svakom pogledu – proljeće…I ono kalendarsko ,ali i nogometno...Okrjepljeno je u današnjem kolu novim velikim gostujućim bodom, petim ovoproljetnim. Momčad trenera Hrvoja Radovanovića u tri proljetne utakmice osvojila je samo bod manje nego u svim jesenskim utakmicama i sada je pobjegla zadnjem Grku za dva boda. Protiv, do ovog kola drugoplasirane momčadi lige u Gabrilima gol je postigao Domagoj Šain u 87.minuti.
Nema dvojbe' jadranaš' u drugom dijelu sezone potvrđuju da je to neka sasvim druga momačd nego ona jesenska...
Rezultati 14. kolo :
Potomje: Grk - GOŠK 0:4, Orebić: Orebić - Konavljanin 3:2, Gabrili: Croatia - Jadran 1929 1:1, Vela Luka: Hajduk 1932 - Župa dubrovačka 1:0 , Gruda: Slaven - Metković 0:1,
Komin: Gusar - Maestral 3:0
Na ljetsvici vodi i dalje GOŠK sa 35 bodova , ispred Gusra i Croatie sa po 24 boda.
Klubovi ' markopolisti' i dalje čine zadnji dio tablice – Orebić je na 9.mjestu sa 15, na 10. je mjestu Hajduk sa 14, potom slijedi Jadran sa 11 i Grk sa 9 bodova.
U slijedećem15.kolu 03.travnja na Haštriću igraju međusobnoGrk i Hajduk 1932, Orebić ide u Krvavac Maestralu, a Jadran dočekuje Gusara.
Na fotografiji: Domagoj Šain , strijleca gola za Jadran u Gabrilima




