DINKO ŠEGEDIN Na President Africa Kupu u Maroku pobjeda i poraz u borbi za medalju

Kategorija: Teakwondo Kreirano: 10 Travanj 2017 Objavljeno: 10 Travanj 2017

AGADIR - U  Maroku, u gradu Agadiru smještenom na  Atlantskom oceanu proteklog je vikenda održan  1. President  Cup  Afrike u taekwondou .

Bio je to  WTF turnir  G2 kategorije na kojem  su sudjelovali natjecatelji iz  preko 30  država.  Među njima  i naš Dinko Šegedin , s kojim je bio i njegov  trener Ante Šegedin.

U kategoriji -87,  u konkurenciji 16 boraca, Dinko je u osmini finala pobijedio domaćeg borca,  reprezentativca  Maroka Hamzu  Bibsia.

U slijedećoj borbi,  u četvrtfinalu, ujedno  i borbi za medalju poražen je od člana Nacionalnog tima Tunisa  Yassine Trabelsia . Tunižanin je  inače kontinentalni prvak  Afrike, olimpijac svoje zemlje  i drugi na Svjetskoj standardnoj rang  listi, a  na ovom je turniru bio je prvi nositelj.  Dinko Šegedin  je u  konačnici tako  zauzeo 5.mjesto.

Hrvatski taekwondo borci su u Agadiru inače  osvojili  dvije zlatne, tri srebrne i četiri brončane medalje i po uspješnosti  zauzeli  2.mjesto , iza reprezentacije Irana , a ispred  Obale Bjelokosti.